13 Temmuz 2024 Cumartesi
Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Kelaynak Havacılık Kulübü, Türk Hava Kurumu (THK) amaçları doğrultusunda amatör ve sportif havacılık faaliyetlerine 01 Mayıs 2010 tarihinde geçici olarak teşkil ettiği yönetim kurulu ile yapmış olduğu bir genel kurul sayesinde çalışmalarına başlamıştır.

Kelaynak Havacılık Kulübü 10 Mayıs 2010 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı ile de 01 Haziran 2010 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan ilk tüzüğünü geliştirerek THK ile olan koordinasyon ve federasyonel organik bağını gerçekleştirmiştir.

Kulüp yönetim kurulu amatör havacılık faaliyetlerini tüm çevre halka benimsetmek yaygınlaştırmak ve amatör havacılık konusundaki ciddiyetini göstermek bilinci içerisindeki taahhütlerini tescil etmek adına kendisine yerel yönetimler, hava kuvvetleri ve sanayi kuruluşlarının da onaylamış olduğu bir ONUR KURULU teşkil etmiştir.

Kelaynak Havacılık Kulübünün misyonu; ilk olarak Adana  şehrinin Türk havacılığındaki önemi ve yerinin bilincinde olarak Adana’daki coğrafik, ekonomik ve sosyal imkânlar ile havacılık alanındaki potansiyeli kullanarak toplumun her kesiminde havacılık sevgisinin hiç sönmeyen bir meşale olarak ateşlenmesi, havacılık sevgi ve motivasyonun ilelebet elden ele gönülden gönül e aktarılmasını sağlayarak Adana semalarının amatör havacılık faaliyetlerine hizmet etmesini sağlamakt ve bunu zamanla tüm Türkiye’ye yayarak ismini duyurmak ve havacıllık alanında yeniliklere ve gelişmelere imza atmaktır.

Kulüp, üyelerinin havacılık sporlarını kapsayan etkinliklerden faydalanabilecekleri gerekli ortamları oluşturmayı sürdürecek ve teşvik edecektir. Etkinlikler yayın, seminer, konferans, toplantı ve geziler ile desteklenecek ve birçok konuda sivil toplumunda katılımı sağlanacaktır. Kulüp, havacılık sporlarını yaymak ve gerekli koşulların oluşturulmasını sağlamak için çalışmalarını artırarak sürdürecektir.

Yapılacak etkinlikler her geçen yıl daha fazla kişiye hitap edecek şekilde planlanacaktır.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com