Biz Kimiz?

Kelaynak Havacılık ve İzcilik Kulübü olarak vizyonumuz; ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir.” Sözün özünde yatan amaçlar doğrultusunda özel havacılık faaliyetlerini sürdürmek, amatör uçak yapımı, model uçak eğitimi ve havacılık ile ilgili sportif faaliyetleri yürütmektir.

Aynı zamanda sosyal tesislerimizden faydalanarak ilköğretim çağındaki çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak, sosyalleştirmek ve pisik motor yeteneklerini kazandırarak topluma faydalı birer birey yetiştirmektir.

Kelaynak Havacılık ve İzcilik Kulübü olarak misyonumuz; ülkemizin geleceğine yön verecek olan gençlerimize amatör havacılık faaliyetlerini benimsetmek, yaygınlaştırmak ve rehber olmaktır.

Kelaynak Havacılık Kulübü, lise ve üniversitelerde yapılan havacılık konuları ile diğer bilimsel çalışmalarda ihtiyaç duyulan alan çalışmalarına, tesis kullanımını açarak ev sahipliği yapmaktadır.

Kulübümüz bünyesinde ilkokul , Ortaokul ve liseli gençlerimizin bilim, toplum hizmeti, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarında ilgi istek ve yetenekler doğrultusunda değerlendirilmesine fırsat veren  topluma aktif bireyler olarak katılmalarını sağlamayı hedefleyen Gençlik Merkezimizde bulunmaktadır.

Kulübümüzün fiziki koşulları ve güvenli ortamı her türlü organizasyon için düğün, nişan, yemek organizasyonları, lansman, seminer ve toplantılar için uygundur.

​Ayrıca, Cumhuriyet tarihinde Ülkemiz ziraatına çeşitli dönemlerde hizmet etmiş tarım ekipmanlarını Orijinaline uygun olarak restore edip (Traktör, Mibzer, Pulluk gibi)  Adana Tarım Müzesinde sergileyerek gelecek nesillere aktarmaktadır.

Model Uçak ve Teknik Detaylar için
Mehmet SAZ
Tel:+90 (554) 311 77 31

E-Mail: mehmet.saz@kelaynakhavacilik.com.tr

Adres :Kelaynak Havacılık ve İzcilik Kulübü Uçuş Pisti

Ceyhan Yolu – Suluca Köyü Mevkii / ADANA

  • Kelaynak Havacılık instagram
  • Kelaynak Havacılık Facebook

© 2018 powered by Özler Tarim

Diğer konular ve bilgi için
info@kelaynakhavacilik.com.tr

Çalışma Saatleri

P.tesi - Cuma: 8:30 - 17:30
Cumartesi: 9:00 - 17:00​
Pazar: 9:00 - 17:00